« Ožujak 2024 »

Večer matematike i u našoj Školi
Autor: Snežana Kranjec, 13. 12. 2014.

il 4 dicembre del 2014 si è tenuta nella nostra scuola la Serata della matematica in collaborazione con l'HMD, L'associazione croata dei matematici. Questa serata è stata organizzata in tutte le scuole della  Croazia, quasi in contemporanea. Presso la "Gelsi" il numero di alunni dalla prima elementare all'ottava, di ambedue le sezioni, è stato notevole.

4. prosinca 2014. godine u našoj školi održana je Večer Matematike u organizaciji  Hrvatskog  matematičkog društva  (HMD) na nivou cijele Republike Hrvatske. Pozivu se odazvao veliki broj učenika od prvog do osmog razreda.

Alla serata dedicata alla matematica sono stati offerti ai discenti una serie di laaboratori interattivi, che aiutano fortemente a sviluppare un atteggiamento positivo nei riguardi delle scienze matematiche in generale e della logica matematica in particolare. Infatti, partecipando attivamente ai laboratori i piccolini delle inferiori e i ragazzi delle supriori, incominciano a rendersi conto dell'aspetto ludico, divertente della matematica, e nelle loro menti prende forma una consapevolezza, e cioè che i problemi che presenta la scienza matematica non sono per niente incomprensibili, tanto che pur non consapevoli del proprio talento, tutti quotidianamente li risolviamo, e con successo.

Il fine, lo scopo di tali serate è migliorare l'approccio alla matematica e invogliare gli alunni allo studio della stessa.

Questo è il secondo anno che tale manifestazione si svolge nella nostra scuola, tutto sotto l'occhio attento delle insenganti Ana Dobrnjac, Kristina Simetic Stermecki e Vlasta Tibljas.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Cilj Večeri matematike je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Ovo je već druga godina za redom da je realizacija projekta  u našoj školi protekla savršeno veselo i zanimljivo u što se možete uvjeriti gledajući naše fotografije. U odabiru i pripremi ponuđenih zadataka i matematičkih igara  sudjelovale su učiteljice Ana Dobrnjac, Kristina Šimetić-Strmečki i Vlasta Tibljaš. Učenicima se u 16,30 sati priključio i veći broj ostalih učiteljica Škole, a zanimljivo je bilo gledati roditelje i djecu u zajedničkom druženju, interakciji te opuštajućoj i veseloj atmosferi.

Više u galeriji fotografija na linku: https://picasaweb.google.com/102621571439240727609/VecerMatematike2014?authuser=0&feat=directlink